Fejesgörbe bicskák – ezt kell tudni róluk

Bicskák a történelemben
A bicska szó eredete nem teljesen világos, de minden bizonnyal a török és kun nyelvezetből vettük át. A bicskát a történelem során nagy becsben tartották, hiszen a mindennapi élet egyik leghasználtabb eszközének minősült. Az állattenyésztők, földművelők és más munkát végző emberek szinte mindenhová magukkal vitték. Miért? Jól alkalmazható volt az étkezés, a munka alatt, de még pihenéskor is maguk mellett tartották az emberek, hogy biztonságban aludhassanak.
Szép lassan különböző változatai is kialakultak. A legelterjedtebb a régi időkben a faragott, egyszerű fa- vagy csontnyélből készült változat, amelynek hasítékába hajlott a penge, s a rugó feszítésére nem volt szükség. Ezenfelül később számos más típus is született, amelyek különböző folyamatokban segédkeztek.
Vágóeszközöket forgalmazó weboldalunkon ma már megannyi eltérő változattal találkozhatsz, így kedvedre kiválaszthatod a számodra ideális darabot!
Legnépszerűbb bicskatípusok
A bicskák köréből érdemes megemlíteni néhány klasszikus darabot, amelyek funkciójukat tekintve igazán hasznosat. Egyedi zsebkéskínálatunkban számos praktikus bicskával találkozhatsz, így te magad is meggyőződhetsz e kis vágóeszköz sokoldalúságáról.
Az aratóbicska például ideális a faragáshoz, étkezéshez, mivel egyenes pengével van ellátva. Ez az egyik legegyszerűbb bicskaforma.
A masszív szerkezetű, hegye felé lecsapott maskara bicska már inkább a munkavégzéshez ajánlott.
A szalonnázóbicska kapcsán nem nehéz kitalálni, mire jó, hiszen a nevét adó tevékenység során hasznosítható a legjobban. Ezt sokan úri bicskának is nevezik, mivel másra nem igazán alkalmas. Hosszú keskeny és egyenes pengével van ellátva.
Természetesen megemlíthető még a halas, cakli, náder vagy a fejesgörbe bicska is.
Mit kell tudni fejesgörbe bicskák használatáról?
Ki gondolná, hogy a fejesgörbe bicska nemzetközi szinten szerzett nagy hírnevet magának. Pedig tényleg így van. Kijelenthető, hogy ez az egyik legegyedibb, legjellegzetesebb bicskatípus, ami létezik a világon. A kiformált, ergonomikus szerkezet a mai napig egy megbízható bicska képével asszociálható. Nevét köztudottan a formájáról kapta, hiszen egy kiszélesedő bakniból (fej) és egy enyhén hajlított markolatból áll a bicska.
Egy igazi fejesgörbe bicska pengéje széles, amely leginkább a maskaráéhoz hasonlítható. Viszont attól a bicskatípustól némileg eltér, mivel a fejesgörbe sokkal kecsesebb pengével van ellátva. Markolata jellegzetesen ívelt, amely amolyan török-bosnyák formavilágot kölcsönöz a késnek. A köznyelvben viszont sokan nevezik kuruc- és kunbicskának is.
Kiválasztásuk során fordítsunk nagy figyelmet a minőségi szempontokra! A leírtak ebben sokat segíthetnek neked! A tradicionális minőségi darabok általában rozsdamentes acélpengével, szarvasagancs-markolattal és elöl-hátul sárgaréz baknival vannak ellátva. Rugós szerkezetük és sárgaréz anyaguk szintén árulkodó jel lehet.